Klimatyzacja dla domu

dla domu

Klimatyzacja w domu może obsługiwać jedno pomieszczenie za pomocą klimatyzatora typu split lub więcej pomieszczeń dzięki systemowi multi split, w którym jeden zewnętrzny agregat obsługuje kilka jednostek wewnętrznych, a więc kilka pomieszczeń.

Klimatyzacja znacząco poprawia komfort przebywania  w domu, usuwając równocześnie nadmiar wilgoci.

Klimatyzator ustawiony na temperaturę między  22–24oC obniży temperaturę w  pomieszczeniu do zadanej wartości i zredukuje wilgotność do poziomu 60% lub niższego. Temperatura 24oC w powietrzu o wilgotności 40 – 50% to warunki komfortu temperaturowego, podczas gdy  24oC przy wilgotności 80 – 90% – niekoniecznie.

Wszystkie oferowane przez nas urządzenia posiadają również funkcję grzania w trybie pompy ciepła. Funkcja ta doskonale sprawdza się w okresach przejściowych, kiedy bardzo szybko możemy dogrzać pomieszczenie nie uruchamiając jeszcze kotła. Urządzenia firmy Daikin, w trybie pomy ciepła, dają możliwość grzania przez cały rok, nawet kiedy na zewnątrz panuje temperatura -20oC.

 

Nowy DAIKIN URURU SARARA 

To rewolucyjne urządzenie, które poza standardowymi funkcjami chłodzenia i grzania posiada też następujące dodatkowe funkcje:

1 Nawilżanie i osuszanie

Na nasze poczucie komfortu cieplnego, oprócz temperatury powietrza wpływa również jego odpowiednia wilgotność. Agregat Ururu Sarara absorbuje wilgoć z powietrza zewnętrznego i specjalnym dodatkowym przewodem dostarcza do pomieszczenia nawet 450ml/h wilgoci.

2 Wentylacja

Osobnym przewodem, prowadzonym wraz z instalacją chłodniczą, możemy dostarczyć do pomieszczenia około 30m3/h świeżego powietrza. Dostępne są dwa biegi wentylacji; normal i high.

3 Filtracja powietrza

Nowa Ururu Sarara posiada system zaawansowanej filtracji powietrza. Wstępny filtr w postaci delikatnej siatki z funkcją automatycznego i ciągłego oczyszczania powietrza z kurzu i pyłu, filtr fotokatalityczny i filtr elektronowy o działaniu utleniającym, powodują że nowe urządzenie firmy Daikin jest wielofunkcyjne w stopniu innowacyjnym.

4 Samo-czyszczenie i odgrzybianie

Ururu Sarara potrafi też przeprowadzić proces samoczyszczenia i dezynfekcji, po przez wygrzewanie i osuszanie parownika.

5 Parametry pracy

Najwyższe na rynku wartości SEER i SCOP. Klasa energetyczna urządzenia A+++.

Dokładne parametry urządzenia znajdziesz TUTAJ

 

 

Nowy DAIKIN EMURA

Nowy klimatyzator serii EMURA wyróżnia się nie tylko ciekawym designem- jest także połączeniem piękna i technicznej doskonałości.

Sprawność sezonowa aż do A+++, praca jednostki wewnętrznej cicha jak szept (tylko 19 dBA), półokrągły aerodynamiczny kształt oraz matowo białe lub srebrne wykończenie powierzchni jednostki wewnętrznej sprawiają, że EMURA to idealny produkt nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Nowa EMURA posiada  fotokatalityczny filtr powietrza, który usuwa obecne w powietrzu cząsteczki kurzu, eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz hamuje rozwój bakterii i wirusów.

Wbudowany czujnik ruchu  dba o to, aby strumień powietrza kierowany był do strefy innej, niż ta, w której w danym momencie znajduje się człowiek. Jeżeli nie zostanie wykryta obecność żadnej osoby, urządzenie samoczynnie przełączy się w ustawienie energooszczędne. System nawiewu 3D automatyczne rozprowadza powietrze w  kierunku zarówno poziomym jak i pionowym, dzięki czemu strumień powietrza jest równomiernie rozprowadzany po całym pomieszczeniu i dociera do narożników nawet w dużych pomieszczeniach.

 

 

 

 

 

DAIKIN MULTI-SPLIT

Produkt ten daje możliwość podłączenia aż do pięciu jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej. Jego zaletą jest  indywidualne sterowanie ustawieniami temperatur w poszczególnych pomieszczeniach oraz  możliwość użycia jednostek wewnętrznych w różnych stylach i o różnych wydajnościach.

Każdy agregat Daikin Multi-split, w każdej konfiguracji jednostek wewnętrznych, może pracować również w trybie pompy ciepła.

 

 

 

  

DAIKIN ONLINE CONTROLLER

Dzięki aplikacji Daikin Online Controller, oraz karcie sieci bezprzewodowej typu plug-and-play i aktywnego łącza internetowego możemy sterować klimatyzatorem w domu z dowolnego miejsca z dostępem do internetu mobilnego. Aplikacja Daikin Online Controller steruje i monitoruje status aż do 50 jednostek wewnętrznych oraz pozwala monitorować status urządzenia, sterować nastawą temperatury, intensywnością oraz kierunkiem nawiewu powietrza.

Aplikacja dostępna jest dla telefonów z systemem android lub iphone.

 

 


ftxz-n-ururu-sarara-2

 

 nawilżanie

 

 

 

                              Obejrzyj prezentację urządzenia:

 

 

 

 

 system-multi-split-inverter

 

 

FTXG-LW_S_app_001

JAK MONTUJEMY

Wyróżnić należy dwa przypadki:

1 Montaż klimatyzacji na etapie budowy domu

W przypadku nowobudowanego domu, montaż klimatyzacji najlepiej podzielić na dwa etapy, gdzie pierwszym etapem będzie montaż instalacji chłodniczej i instalacji grawitacyjnego odpływu skroplin. Etap ten najlepiej wykonać jeszcze przed wykonaniem zewnętrznej elewacji i tynków wewnętrznych, gdyż wtedy całą instalację można pochować w bruzdach a skropliny z jednostek wewnętrznych, niemal z każdego miejsca odprowadzić grawitacyjnie.

Drugi etap, czyli montaż i uruchomienie urządzeń można wykonać już po wszystkich pracach wykończeniowych, a jeszcze przed ostatnim malowaniem ścian żeby prace montażowe nie musiały się odbywać w tzw białych rękawiczkach.

 

2 Montaż klimatyzacji w wykończonym i zamieszkałym domu

Zdarza się często, że klient decyduje się na montaż klimatyzacji w wykończonym i zamieszkałym domu. W takim przypadku często mamy ograniczone możliwości co do rozmieszczenia jednostek wewnętrznych czy agregatu. W najlepszym wypadku jeśli możliwy jest montaż splita “przez ścianę”, czyli kiedy jednostka wewnętrzna w pokoju, wisi na ścianie zewnętrznej, a zaraz po drugiej stronie możemy zawiesić agregat, wtedy taki montaż możemy przeprowadzić bezinwazyjnie.

Często jednak montaż przez ścianę nie jest możliwy, wtedy szukamy innych rozwiązań, jak naprzykład montaż jednostek kanałowych, zlokalizowanych na nieużytkowym poddaszu i doprowadzających chłodne powietrze do pomieszczeń przez sufitowe nawiewniki. W przypadku montażu jednostek ściennych lub przypodłogowych, do wyboru mamy prowadzenie instalacji korytkach instalacyjnych lub też prowadzenie instalacji w bruzdach. Ta druga możliwość wymaga wypełnienia bruzd i malowania ścian przez inną wykwalifikowaną do tych zadań firmę. Podczas wykonywania bruzd nasi pracownicy stale używają przemysłowego odkurzacza o dużej mocy, a wszystkie meble i sprzęty domowe przykrywają folią budowlaną. Pracując w danym pomieszczeniu szczelnie zabezpieczają folią drzwi, aby pyły którym uda się umknąć przed ciągiem odkurzacza, nie fruwały po całej kubaturze domu.

 

CERTYFIKAT AUTORYZACJI FIRMY DAIKIN

 

certyfikat autoryzacji daikin

Współpracujemy z:

Wszelkie prawa zastrzeżone - Tabor Klimatyzacja Wentylacja